f t g m
Copyright 2024 - Bağder Hazırlayan:Ali ÖKTEN

Bağder'in Amaçları ve Hedefleri

BAĞDER

Bağımlılıkla Mücadele Derneği 2016 yılı Kasım ayında (BAĞDER) adı ile  öztürk Karahan'ın başkanlığında faaliyete girdi.çevrede esnaf olan Karahan, gençlerin her türlü bağımlığa HAYIR demesi maksatı ile bu oluşuma başladığını belirtiyor. Açılan Derneğimize Dernek üyesi esnaf ve halk dışında Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Avcılar Belediye Başkanı Handak Toprak ve İş Adamları Temsilcileri destek sözü verdiler.Derneğimizin hedefi önleyici tedbirler alarak, gençlerimizi bağımlılık riskinden alıkoyacak Bağımlılıklar ile ilgili Uzman Eğitimlerine ,Spor, Sosyal ve Kültürel faaliyetlere yönlendirmek olacaktır. Tamamen gönüllülerin desteği ile yol alacak oluşuma sosyal sorumluluk sahibi bireyleri bekliyoruz.

 BAĞDER'İN AMAÇ VE HEDEFLERİ

* Faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapmak.
* Kurs, seminer, televizyon, radyo konuşmaları, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek.
* Amacın gerçekleştirilmesi için gerekli olan her türlü bilgi, belge, döküman ve yayınları temin etmek, dökümantasyon merkezi oluşturmak, çalışmalarını duyurmak için amaçları doğrultusunda gazete, dergi, kitap gibi yayınlar ile üyelerine dağıtmak üzere çalışma ve bilgilendirme bültenleri çıkarmak.
* Amacın gerçekleştirilmesi için sağlıklı bir çalışma ortamını sağlamak, her türlü teknik araç ve gereci, demirbaş ve kırtasiye malzemelerini temin etmek.
* Gerekli izinler alınmak şartıyla yardım toplama faaliyetlerinde bulunmak ve yurt içinden ve yurt dışından bağış kabul etmek.
* Tüzük amaçlarının gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyduğu gelirleri temin etmek amacıyla iktisadi, ticari ve sanayi işletmeler kurmak ve işletmek.
* üyelerinin yararlanmaları ve boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için lokal açmak, sosyal ve kültürel tesisler kurmak ve bunları tefriş etmek.
* üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, tiyatro, sergi, spor, gezi ve eğlenceli etkinlikler vb. Düzenlemek veya üyelerinin bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlamak.
* Dernek faaliyetleri için ihtiyaç duyulan taşınır, taşınmaz mal satın almak, satmak, kiralamak, kiraya vermek ve taşınmazlar üzerinde ayni hak tesis etmek.
* Amacın gerçekleştirilmesi için gerek görüldüğü durumda vakıf kurmak, federasyon kurmak veya kurulu bir federasyona katılmak, gerekli izin alınarak derneklerin izinle kurabileceği lokal yurt , yataklı hastane ve yataksız sağlık merkezi gibi tesisleri kurmak.
* Uluslararası faaliyette bulunmak, yurt dışındaki dernek veya kuruluşlara üye olmak ve bu kuruluşlarla proje bazında ortak çalışmalar yapmak veya yardımlaşmak.
* Derneğin amacını gerçekleştirmek üzere, benzer amaçlı derneklerden, işçi ve işveren sendikalarından ve meslek kuruluşlarından maddi yardım almak ve adı geçen kurumlara maddi yardımda bulunmak.
* Amacın gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi halinde, 5072 sayılı Dernek ve Vakıfların Kamu Kurum ve Kuruluşları ile İlişkilerine Dair Kanun hükümleri saklı kalmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları ile görev alanlarına giren konularda ortak projeler yürütmek.

* Alkol ve uyuşturucu müptelalarını hastanelerde tedavisine ve çalışabilir hâle gelmelerini temine çalışmak, ailelerine yardımcı olmak, çocuklarının eğitim ve korumalarına çalışmak.
* Gerekli görülen yerlerde şube ve temsilcilikler açmak.
* Derneğin amacı ile ilgisi bulunan ve kanunlarla yasaklanmayan alanlarda, diğer derneklerle veya vakıf, sendika ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortak amacı gerçekleştirmek için platformlar oluşturmak.
* Sanat ve kültür çalışmaları yapmak ve emsali teşebbüslerde bulunmak.
* Alkollü içki, uyuşturucu, sigara ve her türlü kötü alışkanlıkların zararlarına karşı mücadele yolunda gerekli her türlü tedbir ve kararların alınmasını temin için hükümet ve teşekküller nezdinde teşebbüslerde bulunmak.

* Radyo ve televizyon programları hazırlamak.
* VCD ve DVD hazırlamak.
* Bağder Spor Kulübü kurmak.

* Mücadele alanları ile ilgili kitaplar, afişler, broşürler, etiketler, çıkartmalar, rozetler, dergiler, viniller basmak.

* Bağder Dergisinin sayfa adedinin ve baskı kalitesinin tespit edilerek abone kabulüne başlamak ve dağıtmak.
* Tramvay, banliyö treni, otobüs ve vagonlara Bağ-Der ile ilgili panoların asılması.
* Bağder ve sokak çocukları ile ilgili konularda toplumu bilinçlendirecek her türlü faaliyetin yapılması.

* Gerektiğinde yaz kampları açmak.
* Bütün faaliyetleri Bağder Dernek Tüzüğü, Dernekler Kanunu ve yürürlükte olan yasalara göre icra etmek.
* Bağder ’in gayelerine hizmet edenlere plaket ve Onur Belgesi vermek, Bağder’in teşekkür ve minnet duygularını arz etmek.


BAĞDER'İN AMAÇLARIBağder Sigara ve türevleri, alkollü içki ,diğer uyuşturucu alışkanlıkları,internet ve sosyal medya bağımlılığı, sağlıksız beslenme ve obezite ile mücadele veren ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkımızın ve bilhassa gençlerimizin korunması için önleyici çalışmalar yapan umuma (kamuya) hizmet veren, bu sebeple kurulan gönüllü bir halk kuruluşudur. Derneğimizin kurulma amacı geleceğimizin teminatı gençlerimizi zararlı alışkanlıklara kapılmadan önleyici çalışmalarla uzak tutmaktır. Bağder gönüllüleri bağımlılıklar ve çözümleriyle ilgili bilgiyi insanımıza ve yetkili özel ve resmî kuruluşlara gerekli olan önlemlerin alınması için uyarı ve önerilerde bulunur.

 

Alt Kategoriler

Güncel Haber

  

 

haber vatan

haber kurul4

 

haber kurul1haber kurul5haber kurul7haber kurul8haber kurul6

 

 dansmamerkez haber

 

Güncel Haber 2

duyuru bskBAĞDER AVCILAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

BAĞDER derneği olarak Avcılar Belediye Başkanı Sn.Handan Toprak ziyaret edildi. Başkan'a derneğimizin açılışından bu yana araştırmalarımızın sonuçları aktarıldı. Kendisi bu konularda hassasiyetini ileterek derneğin hertürlü etkinlik ve çalışmasına destek vereceklerini ifade etti. Derneğimizin Mart ayı başında yapmayı planladığı BağDer İstişare Kurulu Toplantısına kendileri davet edildi ve Başkanımız bu toplantıya katılacağını belirtti. Başkan bölgede alkol ve madde bağımlılık merkezlerine ek olarak  tam teşekküllü sigara bırakma merkezini de yakın bir zamanda açmayı planladıklarını söylediler.

haber2 cizgikollejsilivri

haber2 cizgikollej

haber2 mnkaynar

BAĞDER İSTİŞARE KURUL GÖNÜLLÜLERİ ZİYARET EDİLDİ.

28.2.2017 Bağder İstişare Kurul Gönüllü üyeleri ziyaret edildi.Mekmetçik Ortaokul Müdürü Besam Dernek Başkanı Mehmet Nuri Kaynar, Çizgi Kolleji Silivri Müdürü Akın Karabağ, Çizgi Kollejleri Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Velioğlu ve kardeşi Savaş Velioğlu ile verimli bir fikir alışverişi yapıldı.Tüm Bağder Gönüllüleri Derneğimiz çalışmaları hakkında fikir ve desteklerini esirgemeyeceklerini ifade etti.Kendilerine Teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 haber kaymakamlk1

 

''BENİMOYUNUM BENİM TERAPİM'' AVCILAR KAYMAKAMLIĞI PROJE TANITIM TOPLANTISI

Bağımlılıkla Mücadele Derneği yönetimi olarak Avcılar kaymakamlığının düzenlemiş olduğu '' Benim Oyunum,benim terapim'' proje tanıtım toplantısına katılımda bulunduk.Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Sayın Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan beye,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Emin Engin beye, Proje Koordinatörü Sayın Melek Turan hanımefendiye ve bütün emeği geçen takım arkadaşlarına Teşekkür ediyoruz.


Güncel Haber 3

 

haberler hulusidogan

haber kaymakamlik

AVCILAR KAYMAKAMI SN.HULUSİ DOĞAN BAĞDER DERNEĞİ OLARAK ZİYARET EDİLDİ.

Avcılar kaymakamı Sn.Hulusi Doğan makamında ziyaret edildi.Kaymakamlık olarak yapılacak projelerde birlikte yol alabilmenin uygun olduğu ifade edildi.Ayrıca Avcılar Kaymakamlığı olarak gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi alındı.'' BENİM OYUNUM,BENİM TERAPİM'' projesi en dikkat çekici olanıydı.BAĞDER Derneğini sahada aktif olarak görmek istediğini belirten Hulusi Doğan'a Bağder derneği olarak Eğitim Uzmanlarımızla ve saha çalışmalarımızla destek sözü verdik.Mart ayı başında yapılacak geniş katılımlı Bağder İstişare Heyeti toplantısı hakkında istişarelerde bulunuldu.

haber bagderarac

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DERNEĞİ ARAÇLARI YOLLARDA

Bağımlılıkla Mücadele Derneğinin araçları ve araç reklamları tamamlandı. Diğer hazırlıklarımız da kısa zamanda tamamlanarak Mart ayının ilk haftasında ilk istişare toplantımızı gerçekleştireceğiz. Sonrasında ise geniş katılımlı basın mensuplarının katılacağı basın açıklaması neticesinde çalışmalarımızı başlatmış olacağız. DERDİMİZ VATAN, MİLLET VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİDİR.

3-Aktivitelerimiz...

Ziyaretçi Sayacı

128843
BugünBugün28
DünDün71
Bu HaftaBu Hafta97
Bu AyBu Ay1165
Bugüne KadarBugüne Kadar128843