f t g m
Copyright 2021 - Bağder Hazırlayan:Ali ÖKTEN

TEMSİLCİLİKLER

 anasayfa ESENYURT TACETTN VARBOZanasayfa B.EVLER M.NUR KAYNARanasayfa BYKEKMECE LE TEM.MESUDE TOKELanasayfa OUZHAN KARAHAN ATAEHRanasayfa B.DZ ERHAN SARICAanasayfa ANTALYA L ALPER BEYAZanasayfa SLVR AKIN KARABAanasayfa TEKRDA MERAL KURULanasayfa CORLU SMEYRA AZCANanasayfa azerbaycan22anasayfa k.ekmece

 

DUYURU

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DERNEĞİ (BAĞDER) 

Yönetim Kurulu İlçelerden gelen talep üzerine, İlçe temsilcilikleri açma kararı almıştır.Gönüllü olarak çalışacak ÖNDERLER 'in talepleri değerlendirilecektir.Taleplerinizi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-posta adresi veya WhatsApp  0532 449 6871 Hattımızdan CV'lerinizi ulaştırabilirsiniz.

*

BAĞDER DERNEĞİ TEMSİLCİLERİ GÖREV VE YETKİ

YÖNETMELİĞİ SÖZLEŞMESİ

Anayasamızın 56 . Maddesi ‘’ Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir.’’ Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşın ödevidir.’’demektedir.58.Maddesi, ‘’ Devlet gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır.’’ Hükmünü amirdir.

1.Türk Gençliği Milli İstiklal ve İstikbalimizin teminatıdır. Gençlerimiz Bu yüce hizmete layık olacak şekilde ahlaklı ve faziletli olarak yetiştirilmelidir.

2.Bağımlılığa Karşı Eğitim, yardımlaşma ve Korunma Derneği, 2016 yılında kurulmuş olup, bu tarihten beri kutsal görevi, genel olarak eğitim ( konferans, seminer, açık oturum, panel, röportaj, vb ) faaliyetleriyle yürütmektedir. Ayrıca dernek saha uzmanlarımız Madde bağımlılarını Kaymakamlık rehabilitasyon merkezleri ve AMATEM ( İstanbul, Çorlu ) kendi araçları ile yönlendirmektedir.

3.BAĞDER faaliyetlerini yurt sathında BAĞDER genel merkezi ve ona bağlı İl ve İlçe Temsilcilikleri tarafından yerine getirmektedir.

4.Temsilcilikler genel Merkezin onayı ile kurulur. Temsilcilerin genel giderleri gönüllü temsilciler tarafından karşılanır.

5.BAĞDER faaliyetleri Genel Merkez ve Temsilcilikler tarafından yerine getirilirken, BAĞDER Derneği Tüzüğüne ve talimatlarına göre hareket edilir.

6.Temsilcilikler Genel Merkezin izni ile yayın ve tanıtım faaliyetlerinde bulunabilir.

7.Beldelerde kurulan temsilcilikler ilçe Temsilcilerine, İlçelerde Kurulan Temsilcilikler genel Merkeze, İl Merkez Temsilcilikleri Genel Merkeze bağlıdır.Temsilcilerimiz 6 aylık dönemi içeren etkinliklerini düzenli olarak basılı dosya ve E-posta ile ( This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) adresine göndermekle yükümlüdür.

8.Temsilciler tarafından verilecek konferansların (metin ,slayt ve filmler) Genel Merkezin onayı ile gerçekleştirilecektir.

9.Genel Merkez dışında Temsilciliklerin bağış toplama yetkisi yoktur. Temsilcilerimiz eğitim programlarını Genel Merkeze bildirmek zorundadır. Gerektiğinden Genel Merkez Yönetim Kurulu yetkilileri ilgili etkinliklere katılımda bulunabilecektir.

10.Hiç bir faaliyette bulunmayan veya BAĞDER ilkeleri ile ilgili olmayan faaliyetlerde bulunan temsilciler hakkında gerekli işlemler, BAĞDER DERNEĞİ Yönetim Kurulu tarafından tek taraflı olarak temsilciliğin iptali şekli ile gerçekleşecektir.

11.Görev verilen Temsilcilerin internet sitesi ( zorunlu değil )ve E-Posta sahibi olma zorunluluğu            ( Örnek:   This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ) bulunmaktadır.Temsilcilerimizin mail adreslerini Genel Merkez Sekretaryasına bildirmek zorundadır.

12.İlçe Temsilcilerimiz bulundukları İl, İlçe veya beldelerin yerel ve mülki amirleriyle görüşmeli ve Kaymakamlıklara Dernekten alınan Görev belgesini ibraz etmelidirler. Temsilcilerimiz ayrıca mülki amirlerden dernek için çalışma ofisi ( mekân ) talep etmelidirler.

13.BAĞDER Genel Merkezi’nin hazırlayacağı ( kitap, cd, dergi, gazete, afiş, broşür, ajanda, takvim, rozet, anahtarlık, t-shirt vs ) gibi materyaller BAĞDER TEMSİLCİLERİNE maliyetine gönderilir. Temsilcilerimiz bu materyalleri kuruma gelir sağlamak amacıyla kaynağa çevirirler.

14.BAĞDER Psikodrama Atölyesi Proje eğitimi,  diğer Bağımlılıklar ve zararları konulu bilinçlendirme eğitimleri, her ilçede Okul ve Kurumlarda aktif olarak sunulacaktır. Bağımlılıklar ile mücadelede önleyici ve eğitici misyon üstlenen BAĞDER DERNEĞİ, İlçe ve İl Temsilcileri ile beraber bu projelerin takipçisi olacaktır. Temsilciliklerimiz gerçekleştirmek istediği (AB Proje )çalışmalarında Genel Merkez Proje ekibi ile çalışacaklardır.

Not: BAĞDER DERNEĞİ çatısı altında üstlenmiş olduğum İlçe Temsilcilik görevini dernek misyonu BAĞDER tüzük ve ilkeleri kapsamında gönüllü olarak yapacağımı taahhüt ediyorum.

                                                                                                                      Temsilcilik

                                                                                                                      Başlangıç Tarihi : ……../…… /………..

BAĞDER                                                                                                          ………………………………. İLÇE TEMSİLCİSİ

DERNEK BAŞKANI                                                                                 ………………………………………………………….

ÖZTÜRK KARAHAN                                                                                                      İMZA

 

Güncel Haber

anasayfa prangafilm  

SANATLA BAĞLAN HAYATA ETKİNLİĞİ PRANGA TİYATRO OYUNU İLE DEVAM ETTİ

Avcılar Kaymakamlığı Bağımlılıkla Mücadele Birimi, Bağder Bağımlılıkla Mücadele Derneği ve Artı Akşam Lisesi birlikteliğinde Bağımlılıklarda önleyici tedbirler kapsamında hazırladığımız '' SANATLA BAĞLAN HAYATA '' etkinliğimizde PRANGA isimli Tiyatro çalışmamızı Avcılar Barış Manço Kültür Merkezinde sabah ve öğlen olmak üzere 2 seferde yaklaşık 850 lise ve dengi öğrencimizle buluşturduk.Bu etkinliğimize önce şiir dinletisi ve ozan dostumuzun söylediği bir türkü ile de ayrı bir renk kattık.Çalışmalarımıza destek olan Avcılar İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Lütfi YARAN beye, Avcılar İlçe Belediye Başkanımız Sayın Turan HANÇERLİ beye, Avcılar Emniyet Müdürümüz Sayın Bülent YEŞİLYURT beye, Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Emin ENGİN beye, Artı Akşam Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Savaş VELİOĞLU ve yönetimi, kadrosuna, Bağder İl ve İlçe temsilcisi dostlarımıza, Eski Yeşilay Başkanı Sayın Av.Muharrem BALCI hocamıza, Bağder genel Merkez Komisyon Başkanlarımıza ve Yönetici arkadaşlarımıza, değerli Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu Grubumuza ve Ozanlarımıza, Neno Tiyatro Zeynep NECİLİ hn ve oyuncu arkadaşlarımıza, değerli okul yöneticilerime ve bizleri can kulağı ile dinleyen geleceğimiz olan lise ve dengi öğrenci genç kardeşlerimize Teşekkür ederken, BAĞDER'LE BAĞLAN HAYATA diyoruz. 

haber vatan

haber kurul4

BAĞIMLILIĞA KARŞI EĞİTİM, YARDIMLAŞMA VE KORUNMA  DERNEĞİ OLAĞAN 1. İSTİŞARE KURUL TOPLANTISI

Bağımlılığa Karşı Eğitim, Yardımlaşma ve Korunma Derneğimizin 1.Olağan İstişare kurulu toplantısı Avcılar Firuzköy Sosyal Tesisleri 03.03.2017 Tarih, Saat:20.00 - 22.00 arası  Avcılar Kaymakamı Sayın Hulusi Doğan beyin katılımı ve Belediye Başkanımız Sayın Handan Toprak hanımefendinin destekleri ile birlikte değerli Eğitim Uzmanları ve çeşitli meslek guruplarından oluşan seçkin katılımcılar ile gerçekleştirildi.Kurul sonucunda çıkan sonuçlar ile ilişkili projeler dernek çalışma gündemine alındı.Değerli Kaymakamımız ve büyün istişare kurul heyetimize ve katılımcılarımıza Teşekkür ediyoruz.Saygılarımla.

BAĞDER

Dernek Başkanı

Öztürk Karahan

haber kurul1haber kurul5haber kurul7haber kurul8haber kurul6

 

 

 

 dansmamerkez haberleriAVCILAR BELEDİYESİ TAKİP MERKEZİ ZİYARETİ

Bağder Derneği Dernek Başkanı Öztürk Karahan ve başkan Yardımcısı Tacettin Varboz olarak bölgede hizmet veren Bağımlılık Danışmanlık Merkezi ziyaret edildi.Clinical Director BirGül Gülen Madde ve Alkol bağımlıların teşhis ve tedavisinde uygulanan sistem hakkında bilgi aktardı.Merkezde özellikle temizlenen hastaların olması sevindirici idi.Danışmanlık ve Takip Merkezinde yer alan uzmanlar ile bölgede kurulmasını hedeflediğimiz  Devlet Hastanesi bünyesinde oluşacak Sigara Bırakma Merkezi hakkında istişarelerde bulunuldu.

 

GÜNDEM HABER ZİYARETİ

 

haber sevda

Esenyurtta bulunan ve 3 bölge ilçe haberlerini takip eden Kent Gündem Medya sahibi Sevda Durgun hanımı ziyaret ettik.Derneğimizin kısa zamanda yapılacak İstişare heyeti toplantısı sonrasında yapacağımız Basın açıklaması konusunda istişarelerde bulunduk.

 

Güncel Haber 2

duyuru bskBAĞDER AVCILAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

BAĞDER derneği olarak Avcılar Belediye Başkanı Sn.Handan Toprak ziyaret edildi. Başkan'a derneğimizin açılışından bu yana araştırmalarımızın sonuçları aktarıldı. Kendisi bu konularda hassasiyetini ileterek derneğin hertürlü etkinlik ve çalışmasına destek vereceklerini ifade etti. Derneğimizin Mart ayı başında yapmayı planladığı BağDer İstişare Kurulu Toplantısına kendileri davet edildi ve Başkanımız bu toplantıya katılacağını belirtti. Başkan bölgede alkol ve madde bağımlılık merkezlerine ek olarak  tam teşekküllü sigara bırakma merkezini de yakın bir zamanda açmayı planladıklarını söylediler.

haber2 cizgikollejsilivri

haber2 cizgikollej

haber2 mnkaynar

BAĞDER İSTİŞARE KURUL GÖNÜLLÜLERİ ZİYARET EDİLDİ.

28.2.2017 Bağder İstişare Kurul Gönüllü üyeleri ziyaret edildi.Mekmetçik Ortaokul Müdürü Besam Dernek Başkanı Mehmet Nuri Kaynar, Çizgi Kolleji Silivri Müdürü Akın Karabağ, Çizgi Kollejleri Yönetim Kurulu Başkanı Ulaş Velioğlu ve kardeşi Savaş Velioğlu ile verimli bir fikir alışverişi yapıldı.Tüm Bağder Gönüllüleri Derneğimiz çalışmaları hakkında fikir ve desteklerini esirgemeyeceklerini ifade etti.Kendilerine Teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 haber kaymakamlk1

 

''BENİMOYUNUM BENİM TERAPİM'' AVCILAR KAYMAKAMLIĞI PROJE TANITIM TOPLANTISI

Bağımlılıkla Mücadele Derneği yönetimi olarak Avcılar kaymakamlığının düzenlemiş olduğu '' Benim Oyunum,benim terapim'' proje tanıtım toplantısına katılımda bulunduk.Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Sayın Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan beye,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Emin Engin beye, Proje Koordinatörü Sayın Melek Turan hanımefendiye ve bütün emeği geçen takım arkadaşlarına Teşekkür ediyoruz.


Güncel Haber 3

 

haberler hulusidogan

haber kaymakamlik

AVCILAR KAYMAKAMI SN.HULUSİ DOĞAN BAĞDER DERNEĞİ OLARAK ZİYARET EDİLDİ.

Avcılar kaymakamı Sn.Hulusi Doğan makamında ziyaret edildi.Kaymakamlık olarak yapılacak projelerde birlikte yol alabilmenin uygun olduğu ifade edildi.Ayrıca Avcılar Kaymakamlığı olarak gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi alındı.'' BENİM OYUNUM,BENİM TERAPİM'' projesi en dikkat çekici olanıydı.BAĞDER Derneğini sahada aktif olarak görmek istediğini belirten Hulusi Doğan'a Bağder derneği olarak Eğitim Uzmanlarımızla ve saha çalışmalarımızla destek sözü verdik.Mart ayı başında yapılacak geniş katılımlı Bağder İstişare Heyeti toplantısı hakkında istişarelerde bulunuldu.

haber bagderarac

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE DERNEĞİ ARAÇLARI YOLLARDA

Bağımlılıkla Mücadele Derneğinin araçları ve araç reklamları tamamlandı. Diğer hazırlıklarımız da kısa zamanda tamamlanarak Mart ayının ilk haftasında ilk istişare toplantımızı gerçekleştireceğiz. Sonrasında ise geniş katılımlı basın mensuplarının katılacağı basın açıklaması neticesinde çalışmalarımızı başlatmış olacağız. DERDİMİZ VATAN, MİLLET VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİDİR.

3-Aktivitelerimiz...

Ziyaretçi Sayacı

38965
BugünBugün24
DünDün75
Bu HaftaBu Hafta157
Bu AyBu Ay1490
Bugüne KadarBugüne Kadar38965